ВСЕ ПРО ЛІЩИНУ

Філіп Руттер, Сюзан Вігреф, Брендон Руттер-Дейвотер, "Все про ліщину"
Перекладач: Віталій Данмер, Уляна Джаман, Христина Медвідь
Видано: 2018-01-01
Палітурка: М'яка
Сторінки: 264
ISBN: 978-966-8853-86-9
Розмір: 29х21 см
Ціна: 648грн.

АНОТАЦІЯ

Готові приєднатися? Запитують автори книжки, відомі американські фахівці та селекціонери вирощування ліщини. Перед вами перше українське видання для дрібномасштабних та комерційних виробників ліщини, завдяки якому ви можете познайомитися з досвідом та технологією багатьох процесів отримання чудових горіхів для власного споживання або на продаж. Ліщина, як пробують переконати автори - це агрокультура майбутнього, яка допоможе вирішити багато проблем, пов'язаних зі звичним для людства землеробством. Футуристичний аспект книжки - це почастішання екстремальних погодних умов, забруднення води, виснаження ґрунтів. Відповіддю на ці проблеми має стати ліщина - витривала, як до засух, так і до підтоплень культура з дуже доброю кореневою системою, що не потребує орання і навіть культивації. Ця книжка - не просто слова, а добре пояснені результати більш ніж 30 років досліджень та зборів врожаїв на фермі Баджерсет у Міннесоті та інших полях, що мають клімат дуже подібний на український. Не забули автори і про ринкові дослідження та маркетинг горіхів ліщини. В цьому аспекті новини лише позитивні - ринок розширюється, ціни ростуть.

Книжка цікава тим, що заглядає у майбутнє, надає багато наукових пояснень, як наприклад, про генетичну селекцію або принципи взаємодії в екологічних спільнотах, але основною її цінністю є викладення практичних кроків для того, щоб закласти успішну плантацію ліщини і збирати з неї гарний врожай.

 

Відгуки про книжку «Все про ліщину»

Будь-хто зацікавлений у нестандартних інноваціях буде здивований візіями й практичними здобутками, що продемонстровані у книжці «Все про ліщину». Еклектична суміш науки й практичних порад дуже добре збалансована у цій цікавій і легкій для розуміння книжці та є достатньою, щоб надихнути зовсім нове покоління фермерів. Перетворити поля соєвих бобів на плантації ліщини є правдивою візією сміливого й одного з перших футуристичних фермерів. Я підписуюся під цим.
- Joel Salatin, фермер і автор книжки «Fields of Farmers»

Автори книжки «Все про ліщину» виступали за масове вирощування деревних культур заради зв’язування атмосферного вуглецю ще з моїх шкільних років. Цей посібник містить в собі теорію, контекст, бюджетування і практичні поради, як наприклад, боротьба зі шкідниками або підживлення, що стосуються цієї нової важливої агрокультури. Одна лише їхня система селекціонування за методом гібридних популяцій багато чого вартує, не кажучи вже про цілу книжку.
- Eric Toensmeier, автор книжки «Paradise Lot» і співавтор «Edible Forest Gardens»

Ця книжка є не тільки підсумком сорока років роботи зі схрещування ліщини, але також закликає насаджувати більше деревних культур з метою вести економічно і екологічно самодостатнє сільське господарство. Це прекрасний посібник на всі випадки вирощування витривалої ліщини і переробки її горіхів.
- Martin Crawford, автор книжки «Creating a Forest Garden»

Якщо ви не задоволені теперішнім станом типового рільничого сільського господарства, в якому домінує соя і кукурудза, тоді ось вам альтернатива. Ця книжка є планом дій на основі більше ніж 30-річного досвіду Філа Руттера, з допомогою якого ви можете стати частиною реальних змін, що ведуть до створення багаторічної деревної системи, що одночасно зберігає ресурси і забезпечує потреби людини.
- Diego Footer, засновник Permaculture Voices

Книжка «Все про ліщину» є цінною роботою, що поєднує у собі природознавство, генетику і екологію, а все разом це дає багату стратегію для виведення витривалої, стійкої до хвороб і продуктивної ліщини. Потреба у багаторічній агрокультурі масового вирощування величезна, і автори показують, що для того, щоб отримати рослину, що нагодує світ, потрібно багато часу, відданості й терпіння. Ця книжка не тільки повністю охоплює всі практичні аспекти вирощування гібридної ліщини, але може також послужити дорожньою картою для виведення інших агрокультур, якщо бути серйозним щодо вирощування продукції регенеративним багаторічним методом.
- Steve Gabriel, співавтор книжки Farming the Woods

Мати стабільність у майбутньому означає мати різноманітні витривалі агрокультури, з яких отримують їжу. «Все про ліщину» є енциклопедією, як практич них порад, так і теоретичних пояснень схрещування, вирощування, збору врожаю та маркетингу цієї унікальної й важливої культури. Ми якраз висадили 300 кущів ліщини минулого року!
- Nathan John Hagens, президент фонду Bottleneck Foundation

ВМІСТ КНИГИ